Головна » 2009 » Березень » 2 » І ліга, Західна зона: у лідерах – столичні клуби
12:02
І ліга, Західна зона: у лідерах – столичні клуби

Важливі виїзні перемоги відсвяткували у черговому турі столичні «Метрополітен» та «Планета-Міст-2». Тепер їх можна назвати фаворитами у боротьбі за перші дві позиції у Західній зоні, які дозволять продовжити боротьбу за призові місця та путівки до вищої ліги.

Успіх резервістів «Планети-Міст» могли спрогнозувати навіть не дуже великі знавці футзалу, адже суперник киян «Лемберг» (Львів) за весь попередній відрізок першості набрав лише одне очко, та й те завдяки тотальному «нефарту» чернівецького «Меркурія».

А от в одноосібні лідери «плантівцям» вийти допомогла «Фортеця» (Кам’янець-Подільський), яка несподівано поступилася вдома «Київ-Уніспорту». Ця ж поразка виявилася «солодкою» і для «Метрополітену», який після вольової перемоги у Чернівцях над місцевим «Меркурієм» вийшов на друге місце.

Остання зустріч мала особливо принциповий характер. У першому колі чернівчани зуміли здолати в гостях «метрополітенівців» з рахунком 4:3, тож кияни жадали реваншу. У разі домашнього виграшу представники столиці Буковини, попри серію прикрих невдач (названа втрата очок у матчі з відвертими аутсайдерами та два попередні поєдинки, в яких позитивні результати «вислизували з рук» на останніх секундах), повертали собі надію на «прохідну» другу позицію.

Але «вбити» цю надію «допомогли» арбітри, які симпатизували гостям. Було доволі забавно чути від них напочатку перерви «пояснення», чому не дали свисток, коли декількома хвилинами раніше суперник «хокейним силовим прийомом» зупинив фланговий прорив буковинця Ігоря Білика: «Він надто артистично впав». Так ніби відверте порушення правил можна ігнорувати залежно від артистичності футзаліста.

Ще декілька свистків на користь гостей у суперечливих ситуаціях після перерви вивели з рівноваги господарів майданчика, які прогавали декілька контрвипадів «Метрополітену». Три з чотирьох м’ячів чернівчани пропустили через те, що, як кажуть, трішки недогравали епізоди. Хоча слід віддати належне і киянам – їм чудово вдавалася гра в один дотих. До того ж, неозброєним оком помітна була їхня особлива «зарядженість» на боротьбу.

За рахунку 1:4, під завісу зустрічі «Меркурій» пішов ва-банк і замінив голкіпера на польового гравця. І встиг двічі результативно розіграти «зайвого». Якби при цьому Олександр Дележа зумів реалізувати дабл-пенальті, гра могла завершитися і унічию. Ще один шанс на нічию у буковинців «забрали» судді, які, коли «Метрополітен» вже мав у пасиві 5 фолів, не зафіксували ідентичну «гру рукою», за яку під кінець першої 20-хвилинки покарали шостим фолом «Меркурій».

«Люди в чорному» після фінального свистка на відповідне зауваження лише стиснули плечима, не знайшовши жодного пояснення такому подвійному трактуванню аналогічного ігрового епізоду (м’яч в обох випадках практично в однакових ігрових ситуаціях влучив в руку, на що можна було і свистіти, і не свистіти).

Утім, як зазначив президент клубу «Меркурій» Іван Бондар, до такого суддівства його підопічні, на жаль, вже звикли: «Коли всі суперечливі епізоди трактують на користь суперників на виїзді, нам прикро, але ми це «ковтаємо». Але коли вдома нам так судять… На очах у вболівальників та тих бізнесменів, які підставили плече і допомогли команді продовжити життя у І лізі. Так можна відбити у меценатів будь-яку охоту займатися проблемами клубу. Чи виграє від цього український футзал...»

10 тур. 28 лютого
«Меркурій» - «Метрополітен» - 3:4 (Рибак, 14', 40', Янчик, 36' – Брунько, 27', Конопчук, 30', Химяк, 32', Хорун, 35'), «Лемберг» - «Планета-Міст-2» - 2:6 (Берко, 29', Литвин, 39' – Корнійчук, 20', 27', Гер, 22',26', Клименко, 31', Таразевич, 37'), «Фортеця КПДУ» - «Київ-Уніспорт» - 3:5 (Кирилішин, 11', Беркумян, 34', Тарасов, 40' – Василько, 11', Гуменюк, 14', Цой, 23', Медвідь, 32', Іванов, 40').