Головна » 2009 » Червень » 6 » Юні буковинські спортсмени посіли перше місце на Всеукраїнських змаганнях з картингу
10:36

Як повідомляє Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, участь у Всеукраїнських змаганнях з картингу серед учнівської молоді, що відбулися в м. Кам'янець-Подільський, взяли 12 команд з Чернівецької, Чернігівської, Хмельницької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Київської та Тернопільської областей загальною кількістю 72 пілоти. Всі учасники змагань є членами Федерації Картингу України. Традиційно змагання складалися з швидкісного маневрування і шосейно-кільцевих перегонів в п'яти класах картів «Піонер-Н», «Піонер-С», «Піонер-Б», «Популярний-юнаки», «Популярний». Командні і особисті місця визначалися згідно регламенту: в змаганнях з швидкісного маневрування; в змаганнях з шосейно-кільцевих перегонів; в абсолютному заліку. За результатами змагань, команда Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді в абсолютному заліку посіла І загальнокомандне місце. Друга та третя сходинки на п'єдисталі пошани дісталися відповідно командам Чернігівського та Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Переможця нагороджено Кубком, а призерів дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.

Довідка.
Картинг вважається найбільш масовим і доступним видом автоспорту. Він зародився в Америці, де свого часу льотчики на авіаносцях вперше придумали такі гоночні машини - карти. Карт - це гоночний мікролітражний автомобіль з двотактним двигуном. Незважаючи на свою мініатюрність (довжина - 1,80 м, ширина - 1-1,2 м), карти розвивають швидкість до 200 км/год. Загалом, карт розганяється до 100 км/год за три секунди. Картинг поділяється за класами на дитячий (від 6 років) та дорослий. Перший карт у Радянському Союзі було зроблено в далекому 1962-му році, в Україні - у Харкові - на початку 70-х років минулого століття. З того часу цей вид спорту здобув велику популярність. Що стосується Західної України, то найкраща секція діє саме в Чернівцях, в Обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Керівник гуртка картингістів Миронов В.І. підготував чемпіона та члена збірної СРСР - Сергія Чубенко. Машина в повному укомплектуванні найвищого класу коштує біля 7000-7500 євро, ціна дитячих картів - 3000-3500 євро. В сезоні 2008-2009 років команда картингістів Чернівецького ОЦНТТУМ здобула 11 золотих медалей за перше місце, 6 срібних медалей за друге місце, 4 бронзові за третє місце з 45 медалей. До своєї скарбнички нагород команда картингістів додала 14 кубків.

ОДА

Категорія: Авто-Мото-Спорт | Переглядів: 1095 | Додав: tsvyatt | Теги: Юні буковинські спортсмени посіли п | Рейтинг: 5.0/1